Hakkımda

Herkese selam,
Ben Berkay Beyazkaya. 29 Kasım 1996 İstanbul doğumluyum. Lise öğrenimimi Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi Otomasyon Bölümü’nde tamamladım. Üniversite hayatına ilk olarak İstanbul Üniversitesi’nde atıldım. Buradaki 2 senelik eğitimimi tamamladıktan sonra asıl hedefim olan spor yöneticiliğine yöneldim. Şu anda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Spor Yöneticiliği bölümünde öğrenim hayatımı devam ettirmekteyim.

Lisedeki izcilik ekibimle Kocaeli / Aytepe yürüyüş parkurunda. – 2012

Lise yıllarında öğretmenlerim sayesinde önce izcilik, sonrasında da spor tırmanışla tanıştım. Doğada olmak, kayaya dokunuyor olmak, yükseklik korkusuna meydan okumak bende bir tutkuya dönüştü. Çalıştığım yarı zamanlı işlerde de bu tutkumu gençlerle paylaştım. Bir süre sonra kendi kendime ”Bunu neden daha geniş kitlelerle paylaşıp sevdiğin sporu Türkiye’de daha da bilinen ve sevilen bir spor haline getirmiyorsun?” diye sordum.

Biraz araştırıldığında tırmanış sporunun tehlikeli görünen ancak bir o kadar da faydalı bir spor olduğu anlaşılıyor. Günümüzde spor tırmanış daha güvenli bir hale evrildi ve artık olimpiyatlarda da boy gösteriyor. Yabancı mecralardan bu gelişmeleri takip edebiliyoruz, evet ama neden bu sporla ilgili bir de Türkçe ve aynı zamanda kapsamlı bir kaynak olmasın? İşte Climbing Posts bu şekilde doğdu. Umarım bu sayfa ve siz değerli okuyucular sayesinde ülkemizde bu sporu hak ettiği yere getireceğiz. Ben inanıyorum. Ya siz?

Herhangi bir konuda bana ulaşmak isterseniz, iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.